Zamów próbkę

Wskazania do montażu oraz przechowywania systemów płytek elewacyjnych

System Izoflex posiada:

  • Krajową Ocenę Techniczną (styropian)

  • Krajową Ocenę Techniczną (wełna mineralna)

  • Klasyfikację NRO (styropian)

  • Klasyfikację NRO (wełna mineralna)

  • Krajowy Certyfikat Zgodności ZKP

  • Klasyfikację w zakresie reakcji na ogień A2,s1-d0



Transport i magazynowanie systemu Izoflex


Płytki elewacyjne Izoflex należy transportować i przechowywać w miejscach suchych, bez bezpośredniego kontaktu z wodą. Jeśli produkty zostaną przemoczone lub zawilgotnieją przed montażem, nie może zostać zastosowany.


Produkty Izoflex nie mogą być przechowywane w skrajnych temperaturach (<+5°C i >+25°C.). Zaleca się ich magazynowanie w miejscach zacienionych, aby zapobiec przegrzewaniu i gwarantować zachowanie optymalnych właściwości produktów.

Produkty należy chronić przed przemarznięciem. 

Skrajna temperatura może wpłynąć na jakość produktów, dlatego ważne jest, aby zapewnić im odpowiednie warunki przechowywania.


Płytki są dostarczane w opakowaniach zbiorczych. Ich ilość i wielkość zależą od wybranej linii produktowej. Klej i grunt Izoflex są dostarczane w odpowiednich pojemnikach, gotowe do użycia. Koniecznie przestrzegaj zaleceń dotyczących przechowywania i terminów ważności.


Płyty Izoflex Lamell należy transportować i przenosić w pozycji poziomej - zaginanie powierzchni może uszkodzić strukturę płyty. Opakowań z płytami nie należy przechowywać warstwowo. Po dostarczeniu na palecie, kartony należy rozłożyć osobno.


Montaż systemu Izoflex 


Bez względu na model produktu, montaż jest intuicyjny i łatwy w realizacji. Płytki elewacyjne Izoflex, ze względu na ich lekkość, można montować przy użyciu specjalnego kleju Izoflex-SK lub Izoflex-LK bezpośrednio na powierzchniach mineralnych, płytach kartonowo-gipsowych i do dociepleń (na wełnę mineralną lub styropian).


W przypadku montażu systemu Izoflex nie jest wymagane stosowanie dodatkowych, wzmocnień docieplenia, takich jak dodatkowe kołkowanie czy wzmocnienia konstrukcyjne, w przeciwieństwie do systemów z płytkami ceramicznymi czy klinkierowymi. Wpływa to znacznie na zmniejszenie kosztów elewacji.




Zaleca się montaż płytek:

  • od góry ściany - zmniejsza to zabrudzenie gotowej fasady poniżej,

  • od narożników.


Płytki Izoflex są produkowane z surowców naturalnych, co powoduje, iż mogą wystąpić w nich drobne różnice tonalne, w szczególności podczas używania płytek z różnych partii produkcyjnych. Wskazane jest układanie płytek naprzemiennie z różnych paczek, by zminimalizować ewentualne różnice kolorystyczne. Przed rozpoczęciem układania należy sprawdzić płytki pod kątem różnic tonalnych. 

W przypadku mieszanek kolorystycznych, należy skrupulatnie zaplanować wykorzystanie płytek z różnych kolorów tak, żeby nie powstawały plamy w wyniku nadmiernego użycia jednego koloru z mieszanki w jednym miejscu.


Użyte produkty nie podlegają reklamacji. 


Podłoże


System Izoflex może być klejony do każdego stabilnego podłoża, które jest przystosowane do nakładania warstw zewnętrznych i posiada solidną konstrukcję. Baza powinna być odpowiednio zagruntowana. Oznacza to, że powierzchnie z tapetą lub z kruszącym się tynkiem muszą być dokładnie oczyszczone, a następnie zagruntowane np. przy użyciu Izoflex-Grunt. Delikatne lub porowate płaszczyzny muszą być odpowiednio usztywnione.


Klej/fuga


Do układania płytek elewacyjnych Izoflex zaleca się stosowanie specjalnego kleju w zależności od wybranego modelu:

- Izoflex-SK - dla modeli Izoflex Brick, Izoflex Long, Izoflex Wood. 

- Izoflex-LK - dla modeli Izoflex Lamell

Kleje marki Izoflex zapewniają doskonałą przyczepność i właściwe twardnienie, a ich połączenie z płytkami tworzy spójną strukturę na ścianie.


Nadmiar kleju pomiędzy płytkami należy wygładzić za pomocą wilgotnego, niemokrego, pędzla paskowego.


Ze względu na tempo schnięcia klejów Izoflex, nie należy rozprowadzać ich jednorazowo na większej powierzchni. Tempo schnięcia zależy od warunków atmosferycznych, które należy wziąć pod uwagę.


Zabrudzenia z kleju należy usuwać przed jego zaschnięciem.



Warunki atmosferyczne podczas i po montażu


Okładzin nie należy wykonywać na podłożach mokrych, nagrzanych, przemarzniętych lub przy prawdopodobieństwie wystąpienia przymrozków. W związku z tym, montaż systemu zaleca się przeprowadzać w dni bezdeszczowe, w temperaturach od +5°C do +25°C. 

Czas wysychania kleju w optymalnych warunkach wynosi od 2 godzin (w fugach) do 5 dni (pod płytkami). Po zainstalowaniu systemu, należy go chronić przed mocnymi opadami przez ok. 72 godziny oraz upewnić się, że temperatura będzie powyżej +5°C podczas montażu oraz przez kolejne 5 dni po montażu.


Inesta sp. z o.o. – biuro handlowe Izoflex © 2024
projekt i wykonanie: DST DESIGN