Zamów próbkę

Elastyczne płytki klinkierowe – rozwiązanie wyprzedzające oczekiwania rynkowe

BRICK to stała kolekcja, dostępna od wielu lat, która wciąż cieszy się ogromnym powodzeniem. Płytki z tej kolekcji odnajdują się rewelacyjnie zarówno na dużych inwestycjach, jak i przy mniejszych projektach. Klasyczne kolory i wzory stanowią doskonałą alternatywę dla każdego rodzaju klinkieru oraz cegieł.

Wiele podstawowych wariantów płytek oraz 14 kolorów kleju zapewnia inwestorom swobodę wyboru i możliwość tworzenia kombinacji o unikatowym charakterze. 

Elewacyjne płytki w kształcie cegiełek – alternatywny materiał wykończeniowy

Płytki Izoflex to przede wszystkim prostota – jedno innowacyjne rozwiązanie występuje w wielu różnych zabarwieniach, zdobieniach, formatach i strukturach. 

Wyjątkowe płytki elastyczne są precyzyjnie przemyślanym połączeniem tradycji i nowoczesności. Doskonale znany materiał nabrał zupełnie nowego charakteru, spełniając jednocześnie funkcje użytkowe oraz reprezentacyjne. Nasze produkty udowadniają, że design i jakość mogą wzajemnie się przenikać, czego efektem są:

 • doskonały wygląd,
 • satysfakcjonująca trwałość,
 • identyczność głównych parametrów technicznych.
Opatentowany przez nas system Izoflex determinuje najwyższe standardy rynkowe – stworzyliśmy materiał elastycznie dopasowujący się do oczekiwań klientów, który gwarantuje możliwość urealniania własnych pomysłów aranżacyjnych. 

Elastyczne płytki elewacyjne Izoflex to propozycja dla osób, które nie chcą tracić miejsca, pieniędzy ani czasu. Płytki z kolekcji BRICK charakteryzują się przede wszystkim jednolitymi barwieniami z delikatnymi zdobieniami, uzyskanymi poprzez malowanie powierzchni farbami. Płytki, ze względu na proste, równe brzegi, to niemożliwa do odróżnienia imitacja klinkieru, wybijająca się wśród materiałów wykończeniowych swoimi cechami, tj.:

 • niska waga – sprzyjająca montażowi na różnych rodzajach dociepleń bez potrzeby instalowania dodatkowej warstwy pod konstrukcję, 
 • lekki i cienki materiał – gwarantujący spójny i harmonijny wygląd całych projektów, 
 • brak ograniczeń wysokościowych – powodujący, że materiał jest rekomendowany do zastosowania na wysokich kondygnacjach,
 • klasyfikacja ogniowa A2-s1, d0 – spełniająca surowe przepisy, które zapewniają wysokie bezpieczeństwo przeciwpożarowe. 

Nasze płytki elewacyjne są odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, np.: promieniowania UV czy mrozu oraz na powstawanie wykwitów solnych. Charakteryzują się także wysoką wodoodpornością i paroprzepuszczalnością. Są łatwe w obróbce i montażu, proste w utrzymaniu czystości i nie wymagają przeprowadzania regularnych konserwacji.

Informacje techniczne

Grubość płytki: ok. 4 mm
Waga płytek: 4 kg/m2
Waga systemu (płytki + klej): 6,5 kg/m2 

Nasze produkty posiadają niezbędne aprobaty techniczne dopuszczające do bezpiecznego użytku. Płytki dekoracyjne z kolekcji BRICK występują w 3 odmiennych formatach: 52, 65 oraz 71 mm, a także 2 różnych strukturach: gładkiej bądź łupku, a niektóre modele posiadają wyjątkową, charakterystyczną fakturę własną. Wśród dostępnych w podstawowej ofercie kolorów oferujemy 31 rozmaitych odcieni beżu, bieli, brązu, czerni, czerwieni, pomarańczu, szarości i żółci. Płytki o numerach od 100 do 109 produkujemy w niezmienionej formie od początku naszej działalności. 

Zastosowanie 

Wykorzystanie naszych płytek z kolekcji BRICK to doskonały sposób na podkreślenie indywidualnego charakteru inwestycji. Ich lekkość i cienkość przemawiają za zastosowaniem wszędzie tam, gdzie tradycyjna płytka klinkierowa jest za ciężka, bądź cegła klinkierowa za gruba. Nasze designerskie rozwiązanie stanowi także doskonałą alternatywę dla płytek ceramicznych i kamienia elewacyjnego. 

Sposoby wdrożenia płytek Izoflex do projektu, ze względu na dostosowanie do użycia zewnętrznego oraz wewnętrznego, ogranicza wyłącznie pomysłowość inwestorska. Z ich pomocą można wykleić różne powierzchnie, np.:

 • elewacje budynków (np.: domków jednorodzinnych, biurowców, placówek użyteczności publicznej, elementów małej architektury),
 • zewnętrzne fragmenty dekoracyjne (np.: obramowania okien, ogrodzenia oraz wykończenia cokołów, kominów, filarów i słupów), 
 • ozdoby i akcesoria (np.: własnoręcznie wyklejone kamienne doniczki),
 • wewnętrzne akcenty dekoracyjne (np.: pojedyncze ściany).

Efektem zastosowania płytek Izoflex jest nadanie tynkom, płytom kartonowo-gipsowym, wiórowym, pilśniowym oraz OSB wyglądu solidnych i stabilnych murów. Płytki z kolekcji BRICK bardzo łatwo komponują się z różnymi materiałami wykończeniowymi, np.: drewnem, szkłem czy aluminium.

Cienkie płytki elewacyjne – polska produkcja 

Nasze płytki ścienne produkujemy w Polsce od ponad 3 dekad. Cały proces – od pomysłu do realizacji – ma miejsce w krapkowickiej fabryce. 

Materiały produkcyjne

Materiały wykorzystywane do tworzenia kolekcji BRICK  zachwycają swoją formą, a precyzja wykonania sprawia, że tworzone przez nas rozwiązania odpowiadają na aktualne wymagania inwestorów. Płytki produkujemy z doskonałych gatunkowo piasków kwarcowych z dodatkiem żywicy akrylowej zapewniającej właściwą elastyczność. Stosowane materiały opieramy na krajowych źródłach produkcji. 

Płytki, ze względu na zastosowanie w procesie produkcyjnym starannie wyselekcjonowanych surowców, nie roztaczają woni charakterystycznej dla papy. Prezentowane kolory są zasługą nietoksycznych pigmentów na bazie tlenków żelaza. Nasze produkty nie zawierają żadnych sztucznych dodatków, ani plastiku.

Skład: wodne dyspersje żywic syntetycznych, piasek kwarcowy, barwniki, dodatki uszlachetniające.

Racjonalna produkcja 

W celu ograniczenia ilości odpadów produkujemy płytki na zamówienie. Właśnie dlatego czas realizacji zależy od ilości zleceń w danym okresie. Dbamy o ciągłość produkcji i dostępność naszych produktów w możliwie najkrótszym terminie. Krajowa produkcja pozwala nam na zadowalająco szybką finalizację zamówień. 

Dodatkowe informacje 

Gwarancja obejmuje pełen system, składający się z lekkich płytek i kleju montażowego, który stanowi równocześnie fugę. Do zamówienia dodajemy jednokolorową masę uzupełniającą pasującą do dostarczonych płytek, która przydaje się przede wszystkim przy wykonywaniu narożników na styk. 

Izoflex – cena

Każdego klienta, ze względu na różne potrzeby projektów, traktujemy indywidualnie. Zamówienia wyceniamy na podstawie informacji o wielkości inwestycji. Do podanej ilości m2 nie doliczamy odpadów, ponieważ w razie potrzeby jako polski producent mamy możliwość szybkiego dorobienia i przetransportowania dodatkowych płytek do klienta. Nie przyjmujemy nadprogramowych zwrotów. 

Opakowania: płytki pakowane są w kartony o zawartości na 1 m2 i 5 m2 powierzchni montażowej lub w innych dopasowanych do indywidualnych rozmiarów.

Składowanie i transport: zapakowane w kartony płytki składuje się i transportuje na paletach. 

Przechowywanie: kartony należy przechowywać w suchym miejscu, chronionym przed wilgocią, silnym nasłonecznieniem i wysoką temperaturą. Nieodpowiednie warunki mogą wpłynąć negatywnie na właściwości płytek. 

W kolekcji BRICK dostępne są płytki, pozwalające na realizację najbardziej pomysłowych projektów. Nie blokujemy potencjału twórczego naszych klientów, dzięki czemu mogą dać upust swojej kreatywności i stworzyć przestrzeń idealnie dopasowaną do swoich potrzeb. 

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem produktów z kolekcji BRICK.

Wykorzystaj Izoflex w swoim projekcie!

Wykorzystaj Izoflex w swoim projekcie!

Ręka

Strefa wiedzy

Zobacz wszystkie

Napisz do nas

Wprowadzamy rozwiązania, których poszukują nasi klienci – nie udało Ci się znaleźć ważnych informacji? Skontaktuj się z nami!

Podaj adres e-mail
Wpisz treść wiadomości
Wyraź zgodę
Wyraź zgodę
Dziękujemy!
Wiadomość została wysłana.
Inesta sp. z o.o. – wyłączny dystrybutor płytek Izoflex © 2023
projekt i wykonanie: DST DESIGN