Wyznaczenie poszczególnych poziomów klejenia płytek może odbywać się przy pomocy rozpiętego sznura murarskiego, poziomicy tradycyjnej lub poziomicy laserowej.
Wielkość powierzchni pokrywanej klejem należy dopasować do temperatury powietrza tak, aby nie dopuścić do jego wysychania. Klej powinien być świeży i wilgotny. Jeśli klej wysycha nam zbyt szybko, możemy użyć spryskiwacza w celu zroszenia powierzchni kleju. Aby klej nie zasychał w wiadrze, również możemy zrosić powierzchnię w wiadrze.
Płytki jest dużo wygodniej przyciąć niż zaginać. Płytki są zrobione prawie w całości z naturalnych materiałów, a nie z "gumy", a te mają ograniczoną rozciągliwość. Przycinając płytki, możemy wykończyć najpierw jedną ścianę w całości, a dopiero później wrócić do drugiej powierzchni. W przypadku zagięcia mamy klej od razu na obu powierzchniach i trzeba go z jednej z nich usunąć, zanim zaschnie, a później ponownie nakładać. A to zajmuje dużo czasu. Powstałą szczelinę po przycięciu płytki uzupełniamy po wyschnięciu kleju dedykowaną masą narożnikową (materiałem, z którego jest wykonana płytka), dodawaną darmowo do zamówienia. Zaginanie sugerujemy do wnętrz, gdzie detale mają bardzo duże znaczenia, a i tempo pracy może być mniejsze.
Należy zwrócić uwagę, aby płytka na całej swojej powierzchni dobrze przylegała do pokrytej klejem ściany, tak aby nie było pod nią pustych przestrzeni.
Pamiętajmy, aby wygładzony klej szczelnie pokrywał krawędzie płytek tak, aby nie dostała się tam woda.