Zamów próbkę

FAQ

Tak, posiadamy aktualną dokumentację techniczną dla tego rodzaju materiałów budowlanych. Wszystkie istotne dokumenty są dostępne do pobrania i wglądu na naszej stronie. 

Praktycznie na każdej, która jest nośna, sucha i nie osypliwa. Niektóre powierzchnie, mocno śliskie, dobrze jest wcześniej zmatowić i, jeśli jest taka potrzeba, zagruntować preparatem Izoflex-Grunt. Płytki świetnie się trzymają np. do styropianu (wcześniej zaciągniętego siatką i klejem), regipsu, OSB itp.


Nie, ponieważ płytki nie są odporne na ścieranie, więc raczej nie należy po nich chodzić. Ponadto poziomo ułożone płytki będą się szybciej brudziły.

Najlepszym rozwiązaniem jest czyszczenie wodą, np. myjką ciśnieniową do 30 Bar.

Nie, ponieważ płytki są odporne na promienie UV, dzięki czemu kolor zostaje zachowany. Jednak płytka może się brudzić tak jak każdy inny materiał elewacyjny np. od deszczu, czy od błota na cokołach itp. Wtedy można przeczyścić elewację ciśnieniowo.

Nie, ponieważ płytki są odporne na korozję chemiczną oraz biologiczną. Już na etapie produkcji do masy są dodawane środki chroniące przed promieniami UV, grzybami i glonami. Na rynku dostępnych jest wiele różnych preparatów do impregnacji, których nie jesteśmy w stanie przetestować i potwierdzić bezpiecznego zastosowania każdego z nich. 

Nasze płytki to zbadany materiał elewacyjny, a to oznacza, że może być stosowany przy niskich temperaturach jak np. tynki akrylowe. Jeśli elewacja zostanie dobrze przygotowana przed położeniem płytek, tzn.: nie będzie wilgotna ani osypliwa, to z płytkami nic się nie stanie. Nawet jeśli się okaże, że pod płytkami jest woda, to po zamarznięciu płytka pęknie punktowo dzięki swojej elastyczności. Nie odpadnie cały płat, jak w przypadku sztywnych płytek np. klinkieru.

Tak, woda nie uszkadza płytek. Sama płytka ma chłonność odpowiednią dla materiałów elewacyjnych, natomiast klej, który jest od razu fugą, jest wodo- i mrozoodporny. Ważnym elementem montażu jest dokładne rozprowadzenie kleju między płytkami tak, aby klej delikatnie zachodził na brzegi płytki, dokładnie zabezpieczając brzegi przed wpływaniem wody pod płytkę. Jeśli woda wpłynie pod płytkę, to zimą woda zamarznie i płytka pęknie punktowo dzięki swojej elastyczności.

Płytka z racji na swoją elastyczność jest mniej podatna na zniszczenia mechaniczne, ale nie jest niezniszczalna. Płytki są zrobione z jednolitej kolorystycznie masy, dzięki czemu po uszkodzeniu wierzchniej warstwy nie zmienia się kolor. 

Każdy Klient, który zamawia płytki narożnikowe, dostaje również darmowy pojemniczek z masą uzupełniającą w kolorze narożników. Masa ta służy do zasmarowania i zamaskowania ewentualnych pęknięć po zgięciu lub przerwy powstałej na narożniku w przypadku łączenia płytek bez zaginania metodą „na styk”. Masa po wyschnięciu ma kolor taki, jak płytka, a po pęknięciach, czy łączeniu nie ma śladu. Na dużych inwestycjach sugerujemy łączenie na styk. Praca jest o wiele szybsza.


Wykończenie narożników płytek

Płytki są sprzedawane na metry kwadratowe montażowe (czyli z założeniem fugi 10-12mm), pakowane w pudełkach po 1 m2 lub 5 m2, lub innych. Ilość płytek, która znajduje się w pudełku, starczy na pokrycie 1 m2 powierzchni ściany. Płytki są już docięte do odpowiedniego wymiaru. Na naszej stronie internetowej podajemy informacyjnie, ile sztuk płytek odpowiedniej szerokości zawiera się w 1 m2. Wielu Klientów woli policzyć sztuki zamiast metrów. My wtedy zaokrąglamy do pełnych metrów „w górę”, żeby Klientowi nie zabrakło płytek.

Przykład: klient zażyczył sobie 350 szt. płytek o szerokości 52 mm. Wiemy, że na 1m2 montażowy wchodzi 66 szt. płytek o danej szerokości (tu: 52 mm), więc licząc 350 szt./66 szt.= 5,3 m2. Klient dostanie 6 m2 płytek.

Jak najbardziej, oczywiście nie bezpośrednio przy ogniu. Naszymi płytkami można okładać zarówno kominy, jak i np. czopuchy kominków.

Płytki mają powierzchnię chropowatą (podobnie do tynku akrylowego). W kuchni są narażone m.in. na tłuszcz itp., a takie substancje ciężko zmyć. Często Klienci kupują nasze płytki (np. białe) i albo je malują na dowolny kolor śliską, łatwo zmywalną farbą akrylową, albo bezbarwnym klarem, albo kładą za szybę.

Wykorzystaj Izoflex w swoim projekcie!

Wykorzystaj Izoflex w swoim projekcie!

Ręka

Strefa wiedzy

Zobacz wszystkie

Napisz do nas

Wprowadzamy rozwiązania, których poszukują nasi klienci – nie udało Ci się znaleźć ważnych informacji? Skontaktuj się z nami!

Podaj adres e-mail
Wpisz treść wiadomości
Wyraź zgodę
Wyraź zgodę
Dziękujemy!
Wiadomość została wysłana.
Inesta sp. z o.o. – wyłączny dystrybutor płytek Izoflex © 2023
projekt i wykonanie: DST DESIGN