Zamów próbkę

Elastyczne płytki w niestandardowych kształtach – wyrazistość formy i innowacji

Kolekcja SHAPE to nasza artystyczna interpretacja elastycznych płytek, która przekracza granice tradycyjnego podejścia do elewacji i wnętrz. Zainspirowana wyobraźnią naszych projektantów, ta kolekcja oferuje niestandardowe kształty, od mozaik po ryflowane tekstury, które wnoszą nowy wymiar do każdej przestrzeni. To tutaj znajdziesz materiały, które są oświadczeniem twórczości i oryginalności.

Lekkie płytki cegiełki na ścianę – innowacyjny materiał elewacyjny

Płytki elewacyjne Izoflex to przede wszystkim prostota – jedno nowatorskie rozwiązanie występuje w wielu różnych kolorach, wzorach, szerokościach i powierzchniach.

Elastyczne płytki z serii Shape charakteryzują się:

 • wyrazistym stylem,
 • niesamowitą solidnością,
 • jednakowością najważniejszych parametrów technicznych. 

Spopularyzowany przez nas system Izoflex bez wątpienia określa aktualne standardy dla tego rodzaju produktów – opracowaliśmy rozwiązanie elastycznie dostosowujące się do wymagań klientów, chcących nadawać kształty swoim wymarzonym projektom.

Nasze płytki elastyczne to rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić miejsce, pieniądze i czas. Propozycje z kolekcji SHAPE to propozycja robiona na specjalne zamówienia deweloperów, która ze względu na duże zainteresowanie weszły do stałej oferty. Modele te wyróżniają się niestandardowymi kształtami, tworzącymi intrygujące wzory oraz nierównymi zakończeniami. Płytki cieszą się fantastycznymi walorami estetycznymi i wybitnymi cechami, tj.:

 • niewielka waga – upraszczająca montaż na dociepleniach różnego rodzaju bez konieczności instalowania dodatkowej warstwy pod konstrukcję,
 • lekki i cienki materiał – umożliwiający osiągniecie harmonijnego efektu całego projektu,
 • brak ograniczeń wysokościowych – przyczyniający się do rekomendowania rozwiązania do zastosowania na wysokościach ponad 25 metrów,
 • klasyfikacja ogniowa A2-s1, d0 – spełniająca surowe przepisy, które gwarantują wysokie bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Nasze płytki SHAPE są odporne na negatywne działanie warunków atmosferycznych, tj.; promieniowanie UV czy mróz oraz na powstawanie wykwitów solnych. Wyróżniają się także wysoką wodoodpornością i paroprzepuszczalnością. Są łatwe w użyciu i utrzymaniu czystości, a także nie obligują do wykonywania regularnych konserwacji.

Zastosowanie

Z pomocą naszych płytek z kolekcji SHAPE, wyróżniających się fantastyczną kolorystyką i wyjątkowym wzornictwem, można tworzyć kreatywne realizacje. Niewielka waga i poręczne wymiary pozwalają na wykorzystanie wszędzie, gdzie płytka klinkierowa, ze względu na ciężkość bądź cegła, ze względu na grubość się nie sprawdzą. Nasz niezawodny materiał świetnie zastępuje płytki ceramiczne i kamień elewacyjny. Metody zastosowania płytek Izoflex, przeznaczonych do użytku zewnętrznego oraz wewnętrznego, determinuje tylko pomysłowość inwestorów. Dzięki nim można ozdobić m.in.:

 • elewacje budynków (np.: domków jednorodzinnych, biurowców, placówek użyteczności publicznej, elementów małej architektury),
 • zewnętrzne fragmenty dekoracyjne (np.: obramowania okien, ogrodzenia oraz wykończenia cokołów, kominów, filarów i słupów), 
 • ozdoby i akcesoria (np.: własnoręcznie wyklejone kamienne doniczki),
 • wewnętrzne akcenty dekoracyjne (np.: pojedyncze ściany).

W efekcie tynki, płyty kartonowo-gipsowe, wiórowe, pilśniowe oraz OSB nabierają wyglądu solidności i stabilności. Płytki z kolekcji SHAPE świetnie dopasowują się do wielu innych materiałów wykończeniowych, np.: drewna, szkła czy metalu.

Płytki ceglane – produkt polskiego pochodzenia

Płytki wyglądające jak cegła na ścianę wytwarzamy w Polsce od przeszło 3 dekad. Każdy etap produkcyjny – od pomysłu do gotowego produktu – odbywa się w krapkowickiej fabryce. 

Materiały wykorzystywane do produkcji 

Starannie wyselekcjonowane surowce i dopracowanie naszych produktów w najdrobniejszych detalach sprawia, że są one odpowiednikiem wieloletnich inwestycji. Płytki wytwarzamy z wysokojakościowego piasku kwarcowego wydobywanego w krajowych kopalniach, a dodatek żywicy akrylowej zapewnia im odpowiednią elastyczność. Zastosowanie naturalnych materiałów eliminuje zapach charakterystyczny dla papy. Wyraziste kolory osiągamy dzięki nietoksycznym barwnikom na bazie tlenków żelaza. Nasze płytki są pozbawione wszelkich sztucznych dodatków i plastiku. 

Skład: wodne dyspersje żywic syntetycznych, piasek kwarcowy, barwniki, dodatki uszlachetniające.

Odpowiedzialna produkcja

W celu racjonalizacji ilości odpadów wytwarzamy płytki na zamówienie. Z tego powodu termin realizacji jest uwarunkowany ilością zleceń w danym momencie. Troszczymy się o ciągłość produkcji oraz możliwie najkrótszy czas oczekiwania na dostępność naszych produktów. Produkcja krajowa umożliwia nam na satysfakcjonująco szybką finalizację zamówień. 

Dodatkowe informacje

Innowacyjny system Izoflex to lekki komplet, podlegający gwarancji, który składa się z dwóch elementów: płytek oraz kleju-fugi. Do zamówienia dołączamy jednobarwną masę uzupełniającą dopasowaną kolorystycznie do płytek, która świetnie sprawdza się przede wszystkim przy ewentualnych uszkodzeniach czy wykańczaniu narożników metodą na styk. 

Izoflex – cena

Do każdego klienta, ze względu na różnice projektowe, podchodzimy indywidualnie. Właśnie dlatego przygotowujemy wycenę po otrzymaniu informacji o wielkości inwestycji. Do wykalkulowanej ilości m2 nie doliczamy odpadów, ponieważ w każdym momencie jako polski producent mamy sposobność bezproblemowego dorobienia i dostarczenia dodatkowych płytek do klienta. Nie przyjmujemy nadplanowych zwrotów.

Składowanie i transport: zapakowane w kartony płytki składuje się i transportuje na paletach. 

Przechowywanie: kartony należy przechowywać w suchym miejscu, chronionym przed wilgocią, silnym nasłonecznieniem i wysoką temperaturą. Nieodpowiednie warunki mogą wpłynąć negatywnie na właściwości płytek.

W kolekcji SHAPE oferujemy płytki, zapewniające nieskończone możliwości realizowania ciekawych projektów. Wierzymy, że do kapitalnej inwestycji wystarczy system Izoflex i pomysłowość naszych klientów, którzy ze śmiałością i kreatywnością tworzą oryginalne realizacje.


Wykorzystaj Izoflex w swoim projekcie!

Wykorzystaj Izoflex w swoim projekcie!

Ręka

Strefa wiedzy

Zobacz wszystkie

Napisz do nas

Wprowadzamy rozwiązania, których poszukują nasi klienci – nie udało Ci się znaleźć ważnych informacji? Skontaktuj się z nami!

Podaj adres e-mail
Wpisz treść wiadomości
Wyraź zgodę
Wyraź zgodę
Dziękujemy!
Wiadomość została wysłana.
Inesta sp. z o.o. – wyłączny dystrybutor płytek Izoflex © 2023
projekt i wykonanie: DST DESIGN